poniedziałek, 1 listopada 2010

Nasza szkola

My wszyscy jesteśmy uczniami szkoly podstawowej, która się tu nazywa-Grunnskólinn.
Zaczyna się w wieku 6 lat,oczywiscie od pierwszej klasy, a klas jest 10.Pozniej idzie sie do szkoly średniej,co zazwyczaj wiaze się z zamieszkaniem w internacie, bo w takich małych miejscowościach, jak nasza, nie ma  szkoly średniej:-(  za to mozna czesc zajec zaliczać 'on-line', i tylko na egzaminy wyjezdzac, z czego wielu uczni korzysta.
Jakie mamy przedmioty?
Podobnie, jak w Polsce:
matematyka, historia, nauki przyrodnicze,informatykę,muzyke,w-f ( i raz w tyg. zajęcia na basenie),oczywiście tez j. islandzki,j.angielski,duński i polski:-)))
Jednak najbardziej lubimy zajecia takie ręczne- stolarstwo, malarstwo, gotowanie.Uczymy się na nich np. robienia na drutach!!!Kazdy chłopak potrafi zrobić co najmniej czapkę:-)))
Mamy tez zajęcia z ceramiki i robienia biżuterii i wiele wiele innych.
Mamy w szkole pracownie stolarska ( robimy tam nawet szafki, pólki,i rozne ozdoby), pracownie malarsko- ceramiczna, no i wielka kuchnie do wspólnego gotowania ( oczywiście najbardziej lubimy robic...pizze,albo skufúkaka- ciasto czekoladowe, mniam! ).
W szkole jest fajnie, w naszej klasie jest nas dziesieccioro, i w innych klasach podobnie- od 6 do 10 osób:-)
W dodatku nie ma tu ocen, sa tylko punkty na koniec roku, do których wlicza sie egzaminy,które mamy dwa razy do roku,i wszyscy zawsze zdają do następnej klasy!Nie ma sprawdzianów, kartkówek i dyktand;-(
Nie ma ocen z zachowania:-)
A, i w czasie lekcji mamy śniadanie i przerwę obiadowa i codziennie musimy wychodzić na 20 minut na dwór, niezalezenie od pogody,dlatego zawsze mamy ze soba cieple kombinezony,czapki i rękawiczki :-)
Dwa razy w tygodniu mamy treningi pilki nożnej (zazwyczaj na sali).
Fajna jest nasza szkola.

Mateusz, Dominik, Mikołaj

4 komentarze:

 1. Świetnie jest w waszej szkole. Na pewno nie nudno! Myślę, że nawet nauczycielom jest swietnie. Ech ...pomarzyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolinko kochana- przeciez wiesz;-)
  Zawsze mozesz wpasc w odwiedziny- i zostac:-)
  Pozdrowienia!
  A.

  OdpowiedzUsuń
 3. A wiesz A. że gdyby nie ta dległość to bym się nawe skusiła. Zwłaszcza ta liczba uczniów w klasie mnie pociąga. Dasz wiarę ,że mam w jednej z klas 30 osób i mam im wystarczyć na (niecałe nawet) 45 minut? Na razie organizacyjnie nie ogarniam.A oni biedni nie mogą się do mnie przebić i 20 dusz na kólko pzrychodzi, ale to i tak dużo....Ale praca w podstawówce super.

  OdpowiedzUsuń
 4. A moi chłopcy najbardziej zazdroszczą braku ocen z zachowania:-) No i tej kuchni w szkole...

  OdpowiedzUsuń